Проповеди

Кого чи що ти наслідуєш? - старший пастор Ігор Семенюк

20250430-082851photo_2025-04-30_11-28-28
Будьте послідовниками Бога, як Його улюблені діти. Живіть у любові, як Христос любив і Він віддав Себе за нас, як запашне приношення і пожертву Богу.
Про розпусту, нечисть усіляку чи пожадливість нехай навіть не згадують поміж вас, бо це не личить Божим людям. Не повинно бути ні ганебних промов, ні марнослів'я, ні непристойних жартів. Це також не личить вам. Нехай краще буде вдячність. Будьте певні, що жоден розпусник, нечистий або лихий чоловік не успадкує Царства Христового й Божого, бо це те саме, що й ідолопоклонство. Нехай ніхто не обманює вас марними словами, бо за це впаде гнів Божий на непокірливих. Тож не будьте їхніми спільниками. І кажу я так, бо колись ви були сповнені темряви, а зараз сповнені світла як послідовники Бога. Тож живіть як діти світла. Бо вплив світла видно в кожному прояві доброти, в праведності й правді. Завжди намагайтеся збагнути, що до вподоби Господу. Не беріть участі у марних і безплідних справах темряви, а краще викривайте їх. Соромно навіть казати про те, що деякі люди чинять потай. Та світло викриває усі ті злі й негідні вчинки. Так, все проясняється у світлі! Ось чому ми кажемо: «Встань, той, хто спить! Воскресни з мертвих, і Христос освітить тебе». Тож пильнуйте, як ви живете: не чиніть, як нерозумні, але будьте розумними. Використовуйте кожну нагоду творити добро, бо часи зараз недобрі. Не будьте нерозсудливими, намагайтеся пізнати волю Господа. Не впивайтеся вином, бо це приводить до розпусти . Краще сповнюйтеся Духом. Спілкуйтеся між собою псалмами, гімнами й духовними піснями. Співайте й складайте в серцях своїх мелодію, прославляючи Господа. Дякуйте завжди й за все Богу, Отцю нашому, в ім'я Господа нашого Ісуса Христа.
До Ефесян 5:1-20

Сьогодні ми продовжуємо тему говорячи про зміни в нашому житті через оновлення!


«Будьте послідовниками Бога, як Його улюблені діти. Живіть у любові, як Христос любив і Він віддав Себе за нас, як запашне приношення і пожертву Богу». – Апостол Павло мотивує віруючих церкви в Ефесі краще наслідувати Бога, як Його діти якими ми і є!

ДАЛІ - Апостол Павло говорить що можна бути віруючим в Бога – але жити і наслідувати речі які не мають нічого спільного з Богом та Його Царством.

Сьогодні ми поговоримо ПРО ПЕРШУ ЧАСТИНУ ЦЬОГО МІСЦЯ ПИСАННЯ!!!

З 3 віршу по 18 вірш він перераховує ті речі яким слідували віруючі та члени церкви в Ефесі. Павло говорить про ці речі щоби ми могли проаналізувати себе через те що Павло говорить до церкви в Ефесі!

ОТЖЕ:
Ефесян 5:3 - Сексуальна розбещеність, жадібність, сексуальні та брудні фантазії на тему розпусти.
Павло каже: у вас, як у Божих людей, не повинно бути місця для сексуальної розбещеності, брудних фантазій і жадібності.
Ефесян 5:4 - Непристойні жарти, матюки, образливі слова, приниження інших, висміювання людей.
Ефесян 5:5 - Чим приправлені твої думки те і впливає на тебе!
Будьте певні, що жоден розпусник, нечистий або лихий чоловік не успадкує Царства Христового й Божого, бо це те саме, що й ідолопоклонство.
Сучасне пояснення: Якщо твоє життя, думки постійно про сексуальну розбещеність, перелюб, бруд і гроші, завісіть, злі думки і ти цим живеш — ти не на Божому шляху.
Жадібність — говорить Апостол Павло це не просто погана звичка, це формально ідолопоклонство, коли ти ставиш щось вище за Бога. Коли ти живеш тільки для себе і ТИ В ЦЕНТРІ ВСЬОГО!!!
Ефесян 5:6 - Будь мудрим! Не видись на марні обіцянки та порожні слова! Не витрачай свій час на непотрібне! Цінуй!
Це може стати причиною розчарувань, зневіри, втрати цінного!
Ефесян 5:11 – Не будьте співучасниками гріха, гріховних діл – а говоріть правду !
Не беріть участі у марних і безплідних справах темряви, а краще викривайте їх.
Не мовчати, не бути співучасником. Якщо бачиш гріх —скажи правду з любов'ю.

Ефесян 5:12 - Не прикривай гріх! Борися з ним!

Соромно навіть казати про те, що деякі люди чинять потай.
Є наше життя поза межами церкви. ЯКЕ ВОНО? ТАМ СВІТЛО? ЧИ ТАМ ТЕМРЯВА?
Ефесянам 5:18 - Не шукай замінники радості, щастя, впевненості. Краще найди постійне у Святому Дусі!
Не впивайтеся вином, бо це приводить до розпусти . Краще сповнюйтеся Духом.
ПО іншому краще шукай Бога в молитві, Читанні Біблії, через служіння та добрі справи, поклонінні, церкві, вірі. Це не тимчасове і пройшло а постійне!!!!


ОТЖЕ!!! ПАВЛО КАЖЕ!!!
Тож живіть як діти світла. Бо вплив світла видно в кожному прояві доброти, в праведності й правді. Завжди намагайтеся збагнути, що до вподоби Господу.

АЛЕ ЧОМУ ТАК СТАЄТЬСЯ ЩО ВІРУЮЧІ, МИ ВСЕ РОЗУМІЄМО, ЦЕ ГРІХ ЦЕ ПОГАНО АЛЕ ЧОМУ НАС ЦЕ ЗАХОПЛЮЄ?
- Є наші життєві порожнечі які часто не легко заповнити.
• Сексуальні спокуси, алкоголь, розпуста часто приходять не тому, що ми просто "погані і такі грішники", а тому що всередині є біль, втома, образи, нереалізовані потреби, нереалізовані бажання, відкинутість – і часто це є причиною наших падінь.
• Коли душа голодна — вона шукає їжі, навіть якщо це "сміття". Коли ти не наповнений Богом ти шукаєш наповнення в іншому.
Ефесян 5:18 Не впивайтеся вином, бо це приводить до розпусти . Краще сповнюйтеся Духом.
Краще в цих складних моментах болісних все таки тягнутися до Бога. Це не завжди просто! У нас є наше відчуття справедливості! Потреби! Але це дорога до нашого зцілення!!!
- Ми недооцінюємо маленькі компроміси.
• Спокуси, конфлікти, зло, заздрість не приходять одразу великими партіями: усе починається з дрібниць — "безневинні" жарти, "трошки розслабитися", "нічого страшного не станеться".
Павло каже: навіть не говоріть про такі речі між собою (Ефесян 5:3–4), тому що маленьке насіння виростає у велику проблему.
Якщо ми ігноруємо дрібні компроміси — серце поступово холоне, і тоді приходить падіння.
- Ми не витримуємо тиску ззовні!
Наші неправильні вчинки не кажуть що ми такі погані і гнилі! Хоча і таке має місце! Ми не витримуємо тиску із сторони!
Сучасна культура постійно нав'язує через серіали, рекламу, соцмережі: "ти маєш отримувати все, що хочеш", "живи для задоволення", "будь собою без обмежень".
• Якщо ми не зміцнюємося в Бозі, цей тиск починає виглядати нормальним.
Ефесян 5:6 - Нехай ніхто не обманює вас марними словами…
Якщо ми не тримаємося істини щодня, культура світу повільно "перекручує" наші бажання і те що не забудовує стає для нас цінним!!!
ПЕРЕМАГАЙТЕ!!!
Ефесян 5:18 Не впивайтеся вином, бо це приводить до розпусти . Краще сповнюйтеся Духом.

Тримаючись за благодать - пастор Олександр Коломіє...
20 квітня, 10:00, Великдень. Святкове богослужіння

Читайте также: